20 rzeczy, których zdecydowanie nie powinieneś mówić swojemu wyk

Jest mnóstwo rzeczy, które możesz powiedzieć swojemu instruktorowi tańca, ale czasami dobrze jest mieć taką listę, na której rozwiejesz swoje wątpliwości, zanim zadasz pytanie.
To jest lista, która pomoże Ci uzyskać odpowiedzi z wyprzedzeniem.

1.Obie moje stopy zostały lewy

Naukowcy udowodnili, że to nieprawda. W większości przypadków po prostu musisz więcej trenować i intensywniej pracować nad swoimi umiejętnościami tanecznymi.

2. Mam dość nowych uczniów.

Nie tak dawno temu sam byłeś nowym uczniem. Czy nie czułeś się mile widziany i akceptowany? Pamiętaj, jak to było i nie pozwól, aby ktoś poczuł to, co ci się na początku nie podobało.

3. W ogóle nie opowiadasz nam o swoim życiu osobistym.

Instruktor tańca jest po to, aby pomóc Ci osiągnąć Twoje artystyczne cele w najbardziej efektywny sposób. Jest to jego priorytet i sedno jego pracy. Dzielenie się życiem osobistym jest w tym procesie drugorzędne.

4. Słyszałam, że gdzie indziej mają tańsze lekcje tańca.

Niech będzie. Musisz iść i spróbować. Jest to szkoła, w której obowiązują te zasady, a kierownictwo dobrze wie, dlaczego je wprowadziło.

5. Jak to możliwe, że gwiazdy z Czech i Słowacji mają talent do zrobienia pokazu tanecznego w jeden weekend, a my nie.

Po pierwsze, w telewizji widzisz zmontowane materiały i nie wiesz, kiedy spektakl był przygotowywany i ile czasu zajął, a po drugie, w przypadku tańczących „celebrytów” są to tancerze z czołówki, przyzwyczajeni do wydajnej, impulsywnej pracy i dynamicznie.

6. Dlaczego nie tańczę jak inny tancerz?

Wyobrażacie sobie, gdyby wszyscy tańczyli tak samo? Oryginalność, wyobraźnia, osobista ekspresja – wszystko to zniknęłoby z powierzchni artystycznej, a taniec stałby się surową i zimną kopią jednego z drugim.

7. Powiedziałeś, że pójdziemy tylko raz.

Masz rację, to właśnie powiedziałem. W słowniku nauczyciela tańca „jeszcze raz” tak naprawdę oznacza „jeszcze raz”, dopóki praca nie zostanie wykonana w sposób zadowalający nauczyciela.

8. Naucz mnie tego, co widziałem na Youtube.

Inspiracja jest świetna, ale tancerze, którzy zamieszczają wideo na Youtube, prawdopodobnie długo pracowali nad wykonaniem, po którym chciałoby się tańczyć tak jak oni. Ty też pracuj, abyś Ty także mógł inspirować innych swoimi występami.

9. Mój poprzedni nauczyciel powiedział coś innego.

Spróbuj powiedzieć swojemu szefowi w pracy, jak świetna była Twoja poprzednia praca. To trochę niewłaściwe. Tak jak każdy zawód i środowisko są inne, tak różne są metody uczenia się poszczególnych wykładowców.

10. Czy moglibyśmy zatańczyć właśnie ten taniec?

Reszta mnie nie obchodzi. Twój instruktor tańca wie najlepiej, czego uczy i dlaczego cię tego uczy. Uwierz, że jego doświadczenie powinno być na tyle duże, aby nic, czego Cię uczy, nie było niepotrzebne i pomagało Ci systematycznie się doskonalić.

11. Wrócę na wiosnę.

Wiosna którego roku? Prokrastynacja dotyczy także tancerzy, ale w ten sposób tylko niepotrzebnie oddalasz się od celu, a wszystko, co poświęciłeś dla tańca, idzie na marne.

12. Dlaczego mnie tego nie nauczysz?

Niestety, nie jesteś wykładowcą w sali balowej. Płacisz wykształconej osobie, która wie najlepiej, jak postępować. Jeśli będziesz wytrwały, z czasem zobaczysz, że twój nauczyciel wiedział, co robi.

13. Nie wystąpię, jeśli nie będę gotowy.

Nie martw się, twój nauczyciel nie pozwoli ci wystąpić, jeśli nie będziesz gotowy. Udział w przedstawieniu sprawi, że będziesz jeszcze lepiej przygotowanym artystą na kolejny sezon.

14. Inni uczniowie powiedzieli mi, że nie powinienem…

Zastanów się, kto ci to mówi. Takie „rady” mogą zakłócić całą strukturę, którą nauczyciel zaczął z tobą budować. Jeśli piłkarz amator doradza piłkarzowi amatorowi, efektem jest amatorska piłka nożna.

15. Taniec nie jest dla mnie.

Czy są rzeczy, w których jesteś lepszy? Oczywiście. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się tańczyć zawodowo, czy po prostu na luzie, warto się ruszać, bo taniec to także to, czego na pierwszy rzut oka nie widać.

16. Nie mam czasu na taniec, mam dużo pracy.

Jednym z powodów, dla których warto tańczyć, jest to, że masz dużo pracy. Od czasu do czasu wyjście między ludzi i poruszanie się często jest motorem jeszcze wyższej wydajności pracy.

17. Już umiem tańczyć, naucz mnie czegoś lepszego.

Tancerze, którzy twierdzą, że już umieją tańczyć i domagają się znajomości specjalnych ruchów tanecznych, często są tymi, którzy potrzebują jeszcze więcej szkolenia.

18. Będę to ćwiczyć w domu.

Świetne podejście, jeśli nie wpływa na Twoje wyniki w praktyce tanecznej. Płacisz za lekcję i korepetytora dokładnie tak, abyś miał wystarczająco dużo miejsca do poruszania się i miał kogoś, kto doradzi Ci, co poprawić.

19. Zrobię sobie przerwę.

Jeśli nie zagraża to bezpośrednio Twojemu zdrowiu, przerwę zrób dopiero po treningu. Największy postęp w niemal każdej dziedzinie następuje właśnie w najtrudniejszych i najpotężniejszych momentach.

20. Ja….

... mógłbyś tak dalej ciągnąć, ale sądzę, że z tego artykułu zrozumiałeś w wystarczającym stopniu, że w interesie Twojego trenera leży przede wszystkim wychowanie dobrego tancerza, a także człowieka.

Na koniec rozgrzejemy atmosferę filmem, który wskaże kolejny z tematów, który przyjdzie nam do głowy. Tak nie należy się zachowywać na treningu.


Nowości

Instagram